KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325069

nr 1432 5069

Martin Tengberg

(1877-1941), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 44x65 cm, yttermått inklusive ram: 49x70 cm

Martin Tengberg, svensk målare född 1877, död i Malmö 1941.

Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 november 2021
kl 19:08:36

Martin Tengberg

Läs mer om Martin Tengberg