KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325069
nr 1432 5069
Martin Tengberg
(1877-1941), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 44x65 cm, yttermått inklusive ram: 49x70 cm
Martin Tengberg, svensk målare född 1877, död i Malmö 1941.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:08:36
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
Martin Tengberg
Läs mer om Martin Tengberg